Bel, Sırt, Boyun Ağrıları Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı - Altın Oran Akademi

Siteden

14 Ocak 2018 Pazar

Bel, Sırt, Boyun Ağrıları Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı


Bel ve Boyun Fıtıklarına Manuel Çözüm:

Bel Ağrısı, Sırt ağrısı, Boyun Ağrısı ve fıtıklarında Ameliyatsız Manuel çözüm (Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı) 

Sağlıklı yaşam için yeni bir seçenek. Bel, sırt ve boyunla ilgili sorunlarınıza ilaçsız ve ameliyatsız çözüm imkanı sunuyoruz.

Duruş bozukluklarına bağlı bel, sırt ve boyun ağrılarına karşı POZİSYONEL SAĞLIKLI YAŞAM KOÇLUĞU

 Bel, Sırt ve Boyun Ağrılarına en kolay destek Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı kapsamında hizmetinizde.

Sağlıklı yaşam için yeni bir seçenek. Bel, sırt ve boyunla ilgili sorunlarınıza ilaçsız ve ameliyatsız çözüm imkanı sunuyoruz. Uygulama tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak, diğer fizik tedavi metotlarıyla da bütünleştirilerek gereksiz ameliyatları önlemek ve yaşam kalitesini arttırmak üzere tüm kas iskelet sistemi problemlerinde uygulanmaktadır.

Konusunda dünyanın en iyi hekimlerinden eğitim almış deneyimli kadromuzla sunduğumuz hizmet sizlere sağlıklı ve mutlu bir yaşama adım atarken destek oluyor.

Sürekli devam eden bel - sırt - boyun ağrılarında doğru duruş pozisyonu sağlanmasında destek ve yardım sunmanın ne kadar çabuk ve dramatik sonuçlar doğurduğuna sizde inanmakta güçlük çekeceksiniz.

Ağrısız yaşama açılan kapı için mutlaka randevu alınız.

Manuel  Terapi nedir ? Hangi rahatsızlıklarda etkilidir ?

    Manuel terapi ( Manual Medicine ) binlerce yıldır insanların kullandığı tıbbın en köklü ve eski uygulamalarından biridir . Kökeni binlerce yıl önce Asya’ya dayanmaktadır ve Bering boğazından göçen Kızılderililerin ataları tarafından Amerika kıtasına taşınmış ve Amerika İç savaşı sırasında  Kızılderililerin tedavi yöntemlerini inceleyen bir cerrah tarafından kurulan ilk osteopati okulu aracılığı ile yeniden modern tıbbın içinde yerini almıştır.

    Manuel terapi ya da manuel tıp bugün yurt dışında oldukça yaygın uygulama alanı olan etkin , güvenli , tekrarlanabilirliği olan , çok kabul gören ve eğitimli hekimlerin ellerinde hastanın yaşam konforuna ve sağlığına katkıda bulunan bir disiplindir.

  Rusyada devlet sadece ortopedi , pediatri ya da nöroloji uzmanlığı olan doktorların manuel tıp konusunda uzmanlaşmasına izin verirken İsrail’de ise bütün aile hekimleri manuel tıp eğitimini alarak çalışmaya başlamaktadır . Gerek Avrupa’da gerek Amerika’da gerekse Asya ülkelerinde eğitimli doktorlar  tarafından başarıyla ve güvenle kullanılmaktadır . Ancak ülkemizde bu konuda ne yazık ki bu konuda uzmanlaşmış , eğitimli doktor açığı yaşanmaktadır.

Manuel tedavinin etkili olduğu rahatsızlıklar :

1-Bel fıtıkları

2-Boyun fıtıkları

3-Fibromyalji ağrıları

4-Skolyoz

5-Kifoz

6-Faset eklem sendromu ve spondilojenik ağrılar

7-Piriformis sendromu

8-Bel ve boyun düzleşmeleri

9-Saroiliak eklemin enflamatuar olmayan ağrıları

10-Tuzak nöropatiler (karpal tünel sendromu )

11-Servikal kökenli başağrıları