ÖĞRENCİ KOÇLUĞU - Altın Oran Akademi

Siteden

24 Ocak 2018 Çarşamba

ÖĞRENCİ KOÇLUĞUÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci Koçu öğrencilerin okul performansını arttıran sınavlara hazırlanırken daha başarılı olmalarını sağlayacak bir takım beceri ve bilgileri öğrencilere kazandıran çok özel bir hizmet sunar.

Ayrıca " Ergenlik Sorunları " ile ilgili en doğru destek için Doktor Pınar Yazır Özgür 'e danışınız.

Öğrenciyi tanıma ve değerlendirme sürecinin sonunda öğrencinin başarısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır. Verimli ve yeterli ders çalışma ve sınav kaygısı ile mücadele çalışmanın içeriğinde önemli bir yer tutar.

Öğrenciye hem akademik hem de psikolojik desteğin verildiği öğrenci koçluğu programıyla öğrenirken sıkılmamanın yollarını keşfedecek ve bilginin size en kolay yolla akmasını sağlayacak size özel yöntemler ve düzenlemelerle çıktığınız eğitim maratonunda herkesten bir adım önde koşacaksınız.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ile öğrencilerimize çağımızın en etkili yöntemleriyle destek oluyoruz.

Öğrenci koçu kimdir? Öğrenci Koçluğu nedir? Öğrencilere ve Öğretmenlere nasıl fayda sağlar?

Öğrenci Koçluğu; hayatın temellerinin atıldığı okul dönemde öğrenciye rehberlik edecek ve yaşam becerilerini kazanmasını sağlayacak NLP tabanlı bir koçluk hizmetidir.

Giderek hızlanan ve değişen dünyada çocuklarımızın eğitim aldığı sistemde başarılı olabilmeleri için bazı temel becerileri kazanmaları gerekmektedir.

Özellikle öğrenmeyi öğrenmek, çalışma ve başarma motivasyonlarını arttırmak ve kaygılarını yönetebilmek bu becerilerin başında geliyor. Öğrenci Koçluğu, öğrenciye bu becerileri kazandırırken anne ve babalara da çocuklarına karşı tutumlarında destek sunar.

Bu çalışma ayrıca, öğrencinin özgüvenini ve sorumluluk alma duygusunu geliştirmesinde, ileriye yönelik hedeflerini doğru bir şekilde belirlemesinde de çok önemli bir rol oynar.

Öğrenci koçluğu çalışmalarıyla kendisini tanıyan ve hızlı olgunlaşan öğrenci, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmesiyle beraber öğretmenin derste anlattığı değerli bilgileri daha kolay ve rahat bir şekilde kabul eder hale gelir. Öğretmenin öğretmek istedikleri yerine çok daha kolay ulaşır ve akademik başarı gerçekleşir.

Öğrenci Koçluğu Çalışma Konuları:


  • Sınav Kaygısını anlamak ve yenmek
  • Ders çalışma alışkanlığını kazanmak ve Öğrenmeyi öğrenmek
  • Zamanı Yönetimi
  • Hedef Belirleme ve Planlama
  • Zihin Yapımız ve Olumlu Düşünce
  • Aile ve öğrenci uyumu