Paydaşlarımız - Altın Oran Akademi

Siteden

Paydaşlarımız

Dr.Pınar Yazır ÖZGÜR
1971 yılında Manisa da doğdu;
1994 yılında Ege üniversitesi tıp fakültesinden mezun oldu.
10 yıl Ana çocuk sağlığının çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra, 5 yıl "ergenlik dönemi sorunları"nın çözümüne yönelik "ergen danışmanlığı"nı Birleşmiş Milletler ve Sağlık Bakanlığının ortak projesi olan “Gençlik Danışma ve Sağlık Hizmet Merkezi”nde yürüttü.
9-21 yaş arası gençlere çok çeşitli konuda danışmanlık hizmeti verdi. Bu süre içinde çok sayıda öğretmene hekime ve okullarda öğrencilere Ergenlik dönemi ile ilgili eğitimler verdi.
“Gençlere İnternet Üzerinden Sağlık Bilgisi Verilmesi” projesinde eğitmenlik yaptı.
“ İzmir’in Sağlıklı Anneleri Projesi”nde proje yöneticiliği ve sağlık koordinatörlüğü yaptı.
“ Cennet çeşme Kentle Bütünleşiyor Projesi”nde Takım Koçluğu ve eğitmenlik yaptı. Pratisyen Hekimlik Derneği Yayınlarından “Birinci Basamakta Adolesan Sağlığı” kitabına bölüm yazdı.
İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin sosyal projelerinde çalışan gönüllü 200 kadına Takım Koçluğu ve Eğitmenlik yaptı.
Dr. Pınar Yazır Özgür İ.B.B Eşrefpaşa Hastanesinde sağlık taramaları koordinasyonunu yaptı, çalışmalarına 2008 yılında kurmuş olduğu Altın Oran Akademi de Yetişkin Koçluğu, Takımlara Koçluk ve Öğrenci Koçluğu - Eğitim Koçluğu ve Ergenlik Dönemi danışmanlığı kapsamında devam etmektedir. Ayrıca kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.
2009 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile birlikte öğrencilere yönelik “Öğrenci Destek Programı” ve meslek edindirme eğitimi Olarak “Eğitim Koçluğu “Sertifika Programlarını düzenlemektedir.
İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün “Benim Öğretmenim Benim Öğrencim Projesi”nde gönüllü öğretmenleri eğitecek 38 psikolojik danışmana Formatör eğitimlerini vermiş, eğitim modülünü hazırlamıştır. Halen milli eğitim müdürlüğü ile ortak çalışmalarına devam etmektedir. Öğrenci Koçluğu kitabı yayınlanmıştır. 


 Dr. Rauf ÖZGÜR 
1971 yılında İzmir de doğdu;
1987 yılında İzmir Atatürk Lisesi ;
1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
Afyon İl Sağlık Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra, İ.B.B Eşrefpaşa Hastanesinde acil hekimliğini sürdürdü.
Çalışmalarına 2008 yılında kurmuş olduğu Altın Oran Akademi de Aile Danışmanı , İlişki Danışmanı, Evlilik Terapisti , Yetişkin Koçu ve Öğrenci Koçu - Eğitim Koçu olarak devam etmektedir.
Ayrıca "İlişkiler" çerçeveli kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.;


Hasan Nafi COŞKUN 
1960 Malatya doğumlu olan Hasan Nafi COŞKUN, ilk ve orta eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra akademik kariyerine Adana Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü’nde devam etti. Enstitüden 1980 yılında mezun olan Hasan Nafi COŞKUN, Giresun Merkez Orta Okulu’nda “Matematik Öğretmeni” unvanıyla göreve başladı. 15 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra meslek hayatına “Müdür Yardımcılığı” unvanıyla devam etti ve 2007 yılında Mersin Danyal Uysal Ç.P.L. Md. Yrd. olarak emekli oldu.
26 yıllık meslek hayatı boyunca idarecilik görevinin yanı sıra kurum içi hizmet eğitimlerinde de “Eğitmen” olarak görev aldı. Aldığı Hızlı Okuma Eğitimi sonrasında çalıştığı kurumlarda (1996-2005 yılları arasında) Hızlı Okuma ” eğitimi konusunda çalışmalar yaptı, Hızlı Okuma eğitimleri verdi. Hasan Nafi COŞKUN, “Eğitimde Rehberlik Çalışması”, “Bilgisayar İşletmenliği”, “Eğitim Yönetimi” ve “Proje Hazırlama Teknikleri” eğitimlerini de hizmet içi eğitim statüsünde alarak bu konularda çalışma yapma imkanı buldu. 
Görevi sırasında Giresun da Şiir ve tiyatro konusun da çeşitli etkinliklerde bulundu, şiirleri yerel dergilerde yayınlandı öğrencileri ile sahneye koyduğu tiyatro eserleri ve sunumlarla ödüller aldı. 2007-2008 yıllarında İstanbul'da çeşitli kurumlarda “Hızlı Okuma” Eğitmeni olarak görev yaptı. 2008 yılında eğitim uzmanı arkadaşıyla hazırladığı “Hızlı Okuma”, “Motivasyon Teknikleri” ve “Hatırlama Teknikleri” konularında 3 kitabı yayınlandı. "Koçluk Uygulamalarıyla Anlayarak Hızlı Okuma" adlı çalışması yayına hazırlanmaktadır.
Hasan Nafi COŞKUN “Eğitimcinin Eğitimi”, “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu”,”NLP Diploma”, “Temel Psikoloji” , “ Genel Psikoloji” , "HIZLI ALGILAMA ÖĞRENME VE DÜŞÜNME BECERİLERİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ" konularında aldığı eğitimler sonrasında 2009 Yılından itibaren Koçluk, Hızlı Okuma ve Kişisel Gelişim çalışmalarını İzmir’ de ALTIN ORAN AKADEMİ’ de sürdürmektedir.
Hasan Nafi COŞKUN 2009 ve 2011 yıllarında DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde verilen  “Hızlı Okuma Eğitmenlik”, “Eğitimcinin Eğitimi”, “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” Sertifika programlarında Eğitmen olarak görev aldı. 2012-2014 yıllarında CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Sürekli Eğitim Merkezi’ inde “Hızlı Okuma Eğitmenlik”, “Eğitimcinin Eğitimi”, “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” Sertifika programlarında Eğitmen olarak görev aldı.
Halen DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde verilen “Hızlı Okuma Eğitmenlik”, “Eğitimcinin Eğitimi”, “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” , " KOÇLUK TEMELLİ HIZLI ALGILAMA ÖĞRENME VE DÜŞÜNME BECERİLERİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ"  Sertifika programlarında Eğitmen olarak görev almaktadır.


Tuna TUNER
 1979 yılında İstanbul’da doğdum. Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünden mezun olduktan sonra sinema dalında meslek hayatıma başladım, “insanlar” ve “hayatlar” ile ilgili portreler kurguladım. Bu portrelerin dramalardan öteye geçemediğini fark ettikten sonra, yaşamımı insan ruhu ve zihninin işleyişi ve bu konuyla ilgili araştırmalara adadım. “Kuantum Teorisi”yle başlayan bu serüvende, insan bilinçaltı, ego, bilinç, düşünce gücü, çekim yasası ve kuantum düşüncenin işleyişini keşfettim. Uzun yıllar söz konusu alanlarda
dünyaca ünlü düşünürlerin ve yazarların birçok eserini inceledim, makaleler yazdım, konuşmalar yaptım. R.Şanal’dan “Kuantum Düşünce Tekniği Uygulayıcı” eğitimi aldıktan sonra, çok sayıda farklı teknik ve uygulama ile tanıştım.
Bireyin ruh-zihin-beden ekseninde kusursuz bir değişim-dönüşüm gerçekleştirmek amacıyla tamamen kendine özgü bir program olan “Hayatı Kullanma Kılavuzu™”nu yarattım. Ayrıca, ilgici çekici ve uzun soluklu bir çalışma olan “Yetişkinler için Hayat Bilgisi™” de yine bu süreç içinde yarattığım başarılı çalışmalardandır.
Aile ve atalarımızdan taşıdığımız “Karmik” sorunların şifalanmasında insanoğlunun elindeki en güçlü teknik olan Aile Dizimi’ne değişik bir bakış açısı katan Kuantum Drama çalışmalarıma gerek Türkiye’de gerekse de Avrupa’nın birçok yerinde tüm derinliğiyle devam ediyorum. Dünyada ilk defa “intercultural” bir dizimleme olanağını yaratmaktan mutluluk duyuyorum. Yine bir dostumla “multidisipliner” bir dizimleme çalışmasıyla dünyada bir ilke imza attık.
Yaşamlarımızdaki en önemli konu başlıklarına odaklanan birçok seminer vasıtasıyla yüzlerce kişiye ulaştım. Çalışmalarımı her geçen gün gerek konu başlıkları gerekse de içerikleri bakımından daha da derinleştirmeye ve zenginleştirmeye gayret ediyor ve sevgiyle paylaşmaya devam ediyorum.
Ayrıca, Türkiye’de ilk defa “Kuantum Teorisi”ni, bilimsel yönlerinin yanı sıra hayatımızdaki pratik yansımalarını ve kullanımını, herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir dille çeşitli seminerlerle paylaşmaya devam ediyorum.
Amacım, insanların kendi görkemlerini keşfetmelerine, sonsuz potansiyeller içinden isteklerine uygun seçimler yapabilmelerine ve aslında gerçek mutluluğun hemen yanı başlarında olduğunu fark etmelerine yardımcı olmaktır.


Selda ASLAN 
1971 Doğumlu Selda ASLAN Ege Üniversitesi Uşak Tekstil M.Y.Okulunu 1990 yılında bitirmiş, 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde Pedagojik formasyon Eğitimi almıştır.2009 yılında İngiltere Studio Cambridge de İngilizce dil eğitimi yine bu yıl içinde Zaman yönetimi, Sunum Teknikleri, Liderlik, 2010 yılında da Öğrenci ve Eğitim koçluğu eğitimini almıştır.
 1990-2000 yıllarında GÜR GÖMLEK, LOFT, DENART, BELGÜ TEKSTİL Firmalarında Müşteri temsilcisi, Planlama-Satın alma-Üretim ve Kalite kontrol sorumlusu olarak görev almıştır.
Selda ASLAN 2000 - 2009 yılları arasında H&M firmasında Kalite kontrol (QC) bölümünde yeni imalatçı bularak genel kalite, çocuk güvenliği ve sosyal uygunluk eğitimlerinin verilmesi görevini yürütmüştür. Ayrıca H&M araç ve yöntemlerini kullanarak denetimler yapmış, genel kalite kontrol projelerinin (GPQ) takibi ile derecelendirilmesini yaparak, İmalatçıların aylık - yıl sonu kalite kontrol raporlarının düzenlenmesi ve değerlendirilmesini gerçekleştirmiştir.
 Selda ASLAN H&M firmasında görev yaptığı süreç içerisinde Türkiyede bulunan tüm bölge ve illerdeki H&M imalatçılarında eğitim ve denetim hizmetini gerçekleştirmiştir.
Selda ASLAN bu çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında Ege Üniversitesi Çocuk Hastalıkları ünitesinde gönüllü masal okuyuculuğu yaparak, Konak Kadın Kent Konseyinde eğitimler vermiş, Fen Bilimleri, Özgün dersanesi ve Okutan İlköğretim Okulunda Sınav kaygısı ve giderilmesi eğitimleri vermiştir.
 Selda ASLAN 2009 yılından bu yana ALTIN ORAN AKADEMİ bünyesinde özellikle Tekstil firmalarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


 
Emre ÇENGEL 
1985 Doğumlu Emre ÇENGEL 2009 yılında Ege Üniversitesi Kimya 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir. Eğitim hayatına devam ederken aldığı NLP, STRES YÖNETİMİ, ASTRONOMİ, TOPLAM KALİTE, İLETİŞİM, HIZLI OKUMA, YARATICI DRAMA, ÖĞRENCİ KOÇLUĞU, EĞİTİMCİNİN EĞİTİMİ Eğitimlerini alarak bu konuda çalışmalar yaptı, çeşitli kurumlarda eğitimler verdi.
Emre ÇENGEL 2014 yılından bu yana ALTIN ORAN AKADEMİ bünyesinde "EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU","İLETİŞİM" ve "HIZLI OKUMA" Eğitimlerinde Eğitmen olarak görev almaktadır.